Jak vymalovat ložnici, aneb které barvy mají do tohoto interiéru vstup zakázán?

Dospěli jste k názoru, že by si vaše ložnice zasloužila úplně nový kabátek, a proto si teď pohráváte s myšlenkou, jak vymalovat ložnici? V takovém případě jste na správném místě a rozhodně byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro každého z nás představuje ložnice něco jiného, její podstata však zůstává neměnná: je to prostor určený k odpočinku, relaxaci a regeneraci sil, čemuž byste měli přizpůsobit nejen její vybavení, ale rovněž i výmalbu. V dnešním článku se společně podíváme, jaké barvy jsou do ložnice ideální a které byste si naopak vůbec neměli pouštět za dveře.

Ne vždy se vyplatí sázet na pocity

Oblíbenou barvu má snad úplně každý a po položení otázky “jak vymalovat ložnici” nás automaticky jako první napadne právě ten preferovaný odstín. Určitě i vy máte svou nej barvu, ovšem pozor – pokud jde o výmalbu stěn, nemusela by být vaše volba ta nejšťastnější. Uvědomte si, že stěny tvoří dominantu interiéru a výrazně se podílejí na tom, jak následně celý prostor vnímáte a rovněž jak na vás působí.

Barva, barvy, barvičky – aneb jak vymalovat ložnici?

Mezi ideální odstíny vhodné do ložnice patří fialová, modrá a zelená. Jedná se o barvy, které dokážou uklidnit a kterém vám nebudou bránit v odpočinku. Naopak odstíny jako je červená, oranžová nebo žlutá patří mezi barvy, které probouzí energii, a proto se nedoporučuje volit je pro výmalbu ložnice. Nemuseli byste se pak cítit příjemně a barevné zdi by vás mohly zbytečně rušit a rozptylovat.

Toužíte po “zakázané” barvě? Pak pamatujte: všeho s mírou!

Chtěli jste svou ložnici vymalovat pod taktovkou veselé žluté barvy, kterou jsme vám o řádek výše zakázali? Pak věřte, že klidně můžete! Byť se tyto barvy do ložnice až tolik nehodí, pokud je použijete rozumně a s mírou, pak vám v tomto kroku vůbec nic nebrání. Jestliže toužíte po žluté, snažte se volit spíše pastelové odstíny, které nejsou tak výrazné a tolik nebijí do očí. To samé platí i u ostatních výrazných barev. Pamatujte, že méně je někdy více a netřeba to v tomto případě přehánět.

Čtěte také: